Kontrakty futures na zielone certyfikaty na TGE

Od 12 stycznia na Towarowej Giełdzie Energii ma wystartować rynek kontraktów terminowych na świadectwa pochodzenia energii z OZE, czyli na tzw. zielone certyfikaty.

Register to read more...

Parlament Europejski za ograniczeniami dla biopaliw

Parlament Europejski poparł wczoraj projekt dyrektywy zakładający ograniczenie produkcji biopaliw z artykułów mających zastosowanie również w przemyśle spożywczym, czyli tzw. biopaliw I generacji. 

Register to read more...

Bez zwolnienia z akcyzy w nowym sys. wsparcia OZE

Producenci i sprzedawcy energii elektrycznej pochodzącej z odnawialnych źródeł mogą obecnie korzystać ze zwolnienia z akcyzy od tej energii. Uchwalona niedawno ustawa o odnawialnych źródłach energii ograniczy jednak w znaczący sposób możliwość korzystania z tego uprawnienia

Register to read more...

Mniejsze wsparcie dla współspalania od 2016

Urząd Regulacji Energetyki potwierdził, że wsparcie dla technologii współspalania w ramach systemu zielonych certyfikatów zostanie obcięte o połowę dopiero od 2016 r.

Register to read more...

Ustawa o OZE uchwalona przez senat. Zmiany!

W ustawie o odnawialnych źródłach energii znalazły się istotne i nieoczekiwane zmiany dot. m.in. wsparcia prosumentów, aukcji i opłaty OZE, a nawet… siedziby Operatora Rozliczeń Energii Odnawialnej (OREO SA) – informuje Obserwator Legislacji Energetycznej portalu WysokieNapiecie.pl.

Register to read more...

Prezydent podpisał ustawę o biokomponentach

Prezydent podpisał ustawę z dnia 15 stycznia 2015 r. o zmianie ustawy o biokomponentach i biopaliwach ciekłych oraz niektórych innych ustaw.

Register to read more...

Wyrok ETS w sprawie systemu wsparcia dla OZE

Europejski Trybunał Sprawiedliwości zdecydował, że państwa członkowskie nie muszą dopłacać do energii odnawialnej importowanej z innych krajów.

Register to read more...

Niemiecki parlament ogranicza rozwój OZE

W piątek niemiecki parlament przyjął nowelizację niemieckiej ustawy o odnawialnych źródłach energii (tzw. ustawę EEG). Nowe regulacje wprowadzają ograniczenia dla rozwoju OZE  w Niemczech i mają na celu większe "urynkowienie" energetyki odnawialnej za naszą zachodnią granicą.

Register to read more...

OZE w Sejmie - już niedługo

Ministerstwo Gospodarki poinformowało, że rząd zakończył prace nad projektem ustawy o OZE i w tym lub przyszłym tygodniu przekaże go do prac w Sejmie.

Register to read more...

Sejm znowelizował ustawę Prawo energetyczne

Na wczorajszym posiedzeniu Sejm ustalił ostateczny kształt ostatniej nowelizacji ustawy Prawo energetyczne.

Register to read more...

Ustawa o OZE wciąż się zmienia

Ustawa o odnawialnych źródłach energii (OZE) została przyjęta przez Radę Ministrów 8 kwietnia, ale nadal toczą się nad nią rządowe prace. Wczoraj upłynął termin na zgłaszanie kolejnych poprawek, jeżeli nie wpłynęły – ustawa będzie mogła trafić do Sejmu.

Register to read more...

Politycy o biomasie

Rządowy komitet złożony z wiceministrów przyjął projekt ustawy o odnawialnych źródłach energii. Przepisy zadecydują o tym, czy ponad połowa produkowanej dzisiaj "zielonej" energii utrzyma wsparcie.

Register to read more...

Sejm za poprawkami do ustawy biopaliwowej

Sejmowa komisja gospodarki przyjęła wczoraj poprawki Senatu do ustawy o monitorowaniu i kontrolowaniu jakości paliw oraz o biokomponentach i biopaliwach.

Register to read more...